Záhady, tajemství a mystéria České republiky

Hrad Kost, strašidla, duchové a záhadné zvuky

Hrad Kost

O mnoha českých hradech se vypráví tajemné a strašidelné historky, pověsti a legendy. Jinak tomu není ani v případě hradu Kost. Prý se tady dějí podivné věci, ozývají se tu prazvláštní zvuky. Paranormální jevy se většinou vyskytují na místech či v objektech, ve kterých se v historii odehrály hrůzné činy, tragické a děsivé události. To ale neplatí na Kosti. Historie tohoto středověkého hradu v údolí Českého ráje není nikterak pohnutá, není známo, že by zde došlo k vraždám, prokletím nebo dalším možným událostem, jejichž důsledkem by mohl být výskyt astrálních bytostí či projevů. I přesto existují svědci, kteří na hradě Kost pozorovali nejeden nevysvětlitelný jev.

Především lidé, kteří na hradě pracují a jsou na Kosti ve dne v noci, jako třeba pan kastelán, zaznamenávají nejrůznější záhadné projevy. Nejvíce zdejších paranormálních jevů je prý zvukového charakteru. Na hradě se ozývají záhadné kroky vycházející z nedostupných a opuštěných prostorů. Na věži sám od sebe odbíjí starý a nefunkční zvon půlnoc. Při odbíjení půlnoci se přitom řídí vždy astronomickým časem bez ohledu na letní nebo zimní čas. Zaznamenána byla i svědectví různých zjevení, třeba se na Kosti prý objevil malý trpaslík či tajuplné stíny postav. Jsou na hradě Kost opravdu strašila? Objevují se zde duchové, jsou zde půlnoční zvoníci? Jisté je, že Kost je tajuplný hrad opředený mnoha pověstmi.

Také okolí hradu je tajuplné. Pod Kostí se rozkládá pověstmi opředené údolí Plakánek, ve kterém se má ozývat dětský pláč a nářek. Nedaleko hradu je také do pískovcových skal vykutané obydlí, tzv. Skalní byt Barušky.

Sdilejte!

Reklama