Záhady, tajemství a mystéria České republiky

Zemské a vesmírné energie

Jihlavské podzemí, svítící chodba a průchod do jiné dimenze

Jihlava, hlavní město Vysočiny, ukrývá pod svým povrchem kolem 25 km podzemních chodeb. Starobylé katakomby klikatící se pod městem ukrývají mnoho tajemství. Nejzajímavější a nejzáhadnější část chodeb je dokonce veřejně přístupná. První pozoruhodnou věcí, kterou je možné v jihlavském podzemí vidět je svítící chodba neboli “svítivka”. Několikametrový úsek chodby ve tmě zeleně září. Pravděpodobná teorie vysvětlující světélkující stěny i strop pochází z dob okupace.

Rajský mlýn, místo nasycené negativní energií

Rajský mlýn, místo nasycené negativní energií

První únorový den roku 1925 se Martin Majdl, mlynář z Rajského mlýna postaveného na říčce Ostružná mezi Čachrovem a Velharticemi, vydal se svojí ženou a sestrou do čachrovského kostela na nedělní bohoslužbu. Ve mlýně zůstal jen mladý čeledín a mlynářova matka, která se tu starala o devítiměsíčního vnuka. Nedlouho poté nezván do mlýna přichází Bedřich Krása a ze špalku před stavením uvolňuje sekeru. Je to protřelý a několikrát trestaný zloděj a násilník. Mlýn zná, neboť se tu před čtrnácti dny neúspěšně ucházel o práci.

Nuselský most, interdimenzionální trhlina

V blízkosti pražského Nuselského mostu a především pak v Křesomyslově ulici se zjevují neobvyklé přízraky. Jeden z nich má podobu pohybujícího se kovového sloupu o průměru cca 0,5 metru. Ten byl spatřen i v jednom z bytů, nacházejícím se nedaleko mostu ve zmíněné ulici a dokud „jev“ trval, pozorovatel (obyvatel bytu) byl zcela paralyzován neznámou sílou. Jsou tato zjevení otiskem nepokojných duší sebevrahů, kteří právě v této části mostu v minulosti ukončili svůj život, nebo s tím má něco společného duch dělníka údajně při výstavbě zalitého betonem v jednom z nedalekých pilířů?

Sdilejte!

Reklama