Hřbitov Velhartice, oživlé mrtvoly a temný rituál

Velhartice

U Velhartic nedaleko Klatov leží osamocený kostel sv. Máří Magdaleny se hřbitovem. Velhartický hřbitov je místem velmi strašidelným a děsivým. Je to místo prý natolik negativní a zlé, že se nedoporučuje ho navštěvovat, natož zde pobývat. V dávných dobách se zde odehrálo něco velmi děsivého, proběhl zde rituál černé magie, při kterém došlo k oživení mrtvého. Samotný obřad nejspíš dopadl úspěšně. Od té doby na konkrétním místě hřbitova působí silná negativní energie. Legendy vypráví o tom, že oživlá mrtvola unesla z vesnice dívku a přeskočila s ní zeď hřbitova. Ještě dnes jsou sensibilové schopni určit místo, kde k těmto událostem došlo.

Děsivými událostmi, které se tu měly odehrát, se inspiroval i Karel Jaromír Erben, když psal baladu Svatební košile ze sbírky Kytice. Záhadu nese i samotný kostel, přesněji jeho štít. Na bílé omítce jsou zřetelné tmavé skvrny, které připomínají dívčí obličej. Tyto šmouhy se i po přemalování štítu opakovaně objevují!

Velhartickému hřbitovu se prý vyhýbají i místní, mnoho lidí sem nechodí rádo. Především vnímaví jedinci zde pociťují zvláštní projevy, trápí je noční můry, některé ženy při mši omdlévají, mnoho návštěvníků hřbitova se na něm necítí dobře. Kde je původ silného působení negativní energie? Může za to černá magie a oživení mrtvého? Komu patří tajemná tvář na štítu kostela a souvisí se záhadnými a nevysvětlitelnými jevy, které se zde vyskytují? Internetové diskuze se plní zážitky lidí, kteří do Velhartic na hřbitov zavítali. Paranormální jevy zde byly zaznamenány v různých podobách. Velhartický hřbitov je bezesporu velmi záhadné a tajemné místo. Přečtěte si další informace: 
Zlo na velhartickém hřbitově
Ve spárech zla – obávaný velhartický hřbitov