Záhady, tajemství a mystéria České republiky

Rajský mlýn, místo nasycené negativní energií

Rajský mlýn, místo nasycené negativní energií

První únorový den roku 1925 se Martin Majdl, mlynář z Rajského mlýna postaveného na říčce Ostružná mezi Čachrovem a Velharticemi, vydal se svojí ženou a sestrou do čachrovského kostela na nedělní bohoslužbu. Ve mlýně zůstal jen mladý čeledín a mlynářova matka, která se tu starala o devítiměsíčního vnuka. Nedlouho poté nezván do mlýna přichází Bedřich Krása a ze špalku před stavením uvolňuje sekeru. Je to protřelý a několikrát trestaný zloděj a násilník. Mlýn zná, neboť se tu před čtrnácti dny neúspěšně ucházel o práci. Sekerou napadne nejprve mlynářovu starou matku, pak zaútočí na batole a nakonec na čeledína, který do místnosti přibíhá, když slyší dětský pláč. Pak je náhle nezvyklé ticho a do dřevěné podlahy se spolu s krví vpíjí zřejmě i něco jiného, neviditelného, zlého. Ze mlýna si Krása odnáší 3700 korun, mlynářovy boty, za sebou zanechává mrtvou stařenu a dva umírající chlapce. Jejich vyhasínající životy se po návratu z kostela marně snaží zachránit matka těžce raněného malého děcka, mlynářova sestra Terezie Majdlová. Vrah Bedřich Krása si za uloupené peníze kupuje nový kabát, lehké holky a alkohol. 24. února 1925 je v Praze vypátrán a zatčen.

Rajský mlýn zůstává navždy poznamenán tímto krvavým násilným činem a hrůza z této tragédie je tu prý cítit dodnes. Ze stěn tu sálá silná negativní energie, již nikdy nikdo se tu nebude cítit dobře, jako by byl obklopen neutěšeným zoufalstvím nešťastné rodiny. Trojnásobnou vraždou totiž smutný příběh Rajského mlýna zdaleka nekončí a ani nezačíná. Mlynář Martin Majdl si v roce 1953 sám nasazuje na krk oprátku, když se mu nedaří v řemesle, jeho žena, dlouho osamělá a duševně nemocná Marie Majdlová, jednoho dne roku 1975 mizí, aby ji našli za několik dní mrtvou v říčce Ostružné (snad také sebevražda). První stín a možná i prapočátek všeho zlého ale padl na toto stavení již v roce 1901, kdy se tu ve stodole oběsil také otec Martina Majdla mlynář Jan Majdl, neboť se ocitl v tíživé finanční situaci.

Komentáře

No Avatar
Jaromir Montana. (neověřeno) on 11.05.2021

Jak politovanihodne, ze se stale nekdo snazi psat o Rajskem udoli takove hlouposti. Zajimat se o historii je mozna zabavne, ale nema to s pravdou nic spolecneho. Jedina pravda, ktera o Rajskem udoli existuje. Je ted a tady. Je to kouzelne misto,kde se neustale deji zazraky, kde zari pouze laskyplna a soucitna energie plna svobody, miru a bezpeci. Kazdopadne co je jiste . Je to, ze strasi pouze lidem v jejich myslich, ale urcite ne na zemi. Zivot a zeme je dar. A vetsina lidi to stale nechape. Snad mohu jen poprosit a delat prani, aby lide, kteri pisi takove hlouposti, se brzy probudili , prestali se bat smrti a nalezli moudrost neboli svobodu mysli bez konceptu, predsudku a sarlatanstvi. At jsou vsechny bytosti stastne! Jaromir Montana.

No Avatar
kolemjdoucí (neověřeno) on 07.07.2021

ty jsi ale ňouma. raději nic nepiš a nech si ty moudra pro sebe.

No Avatar
Josef (neověřeno) on 16.07.2021

A nebo jaký je jiný důvod že prodáváte ten nově postavený dům?

Sdilejte!

Reklama